XV Toyota Półmaraton Wałbrzych

Niedzielny poranek. Wstajemy 6 rano. Szykowanko i w drogę. Dzisiaj czekają na nas górki Wałbrzycha na dystansie 21km. Jak się później okazuje to nie takie małe górki.. Pakujemy się wszyscy w auto i pędzimy aby zdążyć odebrać pakiety startowe. Na miejscu chwilę przed 9:00. Szukamy biura zawodów. Okazało się, że jest na szczycie jakieś dużej góry. Dopiero jak się na nią wdrapaliśmy to zobaczyliśmy oznakowaną trasę. Przyszło nam biegać tędy 3 razy. Nie ma co płakać. Skoro ja ukończyłem to można.. :) Trasa bardzo wymagająca. Warunki chyba w sam raz. Brak deszczu. Na starcie ponad 1000 uczestników. Organizacja bardzo fajna. Trasa zabezpieczona i dobrze oznakowana. Cytat z portalu organizatora www.polmaraton.walbrzych.pl "Dziś, podobnie jak przed rokiem, podium na dystansie 21 km zdominowali biegacze z Kenii. Cały dystans wygrał, spokrewniony z zeszłorocznym zwycięzcą Juliusem Kiprono Lagat'em, Francis Lagat, który uzyskał czas 1:04:51. To nowy rekord wałbrzyskiej trasy, wcześniej wynosił on 1:07:32. Tuż za zwycięzcą znalazł się Ukrainiec Bogdan Semenowycz (1:07:13) oraz Kenijczyk John Mutai (1:07:54). Najlepszą kobietą została Białorusinka Ola Mazuronov, która znalazła się na 12 pozycji, uzyskując czas 1:18:14. Pierwszym Polakiem został Łukasz Kondratowicz (Kamienna Góra), który zajął 8 miejsce (1:16:07), a Polką Katarzyna Golba (Mielec), która znalazła się na 24 miejscu (1:22:18)." W moich odczuciach wyglądało to mniej więcej tak: Pierwsze okrążenie w miarę fajnie. Drugie już gorzej. (czuć w nogach górki) Trzecie tragedia. (przynajmniej dla mnie) Bieg zaliczamy do udanych. Dobra lekcja jak i trening wytrzymałościowy. Najszybszy z nas ponownie Marcin Kapłon z czasem 1g:34m Drugi jest Ernest Pawłowski kończąc bieg po 1g:50:24 Trzeci z nas jest Waldemar Sobiński. Czas ukończenia to 2g:06:54 Ja dobiegam jako ostatni z grupy z czasem 2g:23:13. Będziemy tu za rok i się poprawimy. Tymczasem ja dalej walczę z nadwagą i nadmiernym łakomstwem. Pełne wyniki tutaj. Galeria zdjęć tutaj Zdjęcia z mety tutaj